1. pl
 2. cs
 3. de
 4. en

Dołącz zatem do naszej wakacyjnej przygody w Chorwacji i przede wszystkim odkryj niezwykłe piękno tego kraju. Bez wątpienia już teraz rozpoczyna się sezon turystyczny! Podczas, gdy turyści z całego świata zjeżdżają się tłumnie do Chorwacji,  w naszej bazie przez cały sezon podchodzimy do każdego indywidualnie.Przede wszystkim traktujemy wszystkich, jak gości w naszym Chorwackim domu.

Wiemy, że Chorwacja jest lubiana przez Polaków z wielu powodów.

 • piękna natura,
 • możliwość uprawiania sportów wodnych,
 • malownicze miasteczka
 • lokalne jedzenie to bez wątpienia tylko niektóre atrakcje, które czekają na Ciebie.

  Jeśli szukasz zatem pomysłu na wakacje to nie przegap okazji i spędź wspaniałą przygodę w Chorwacji. Czekają na Ciebie przede wszystkim niezapomniane chwile i piękne wspomnienia. Wybierz idealny termin i dołącz do naszego wakacyjnego wiatru i słońca!


  Wolne turnusy możecie sprawdzić tutaj. Do zobaczenia w Surfflow!

Które miesiące polecamy więc najbardziej?

Wrzesień

Lipiec i sierpień

Czerwiec

Nasz ulubiony miesiąc w Chorwacji.
Jest już wystarczająco ciepło, by kąpiel w Adriatyku nie równała się morsowaniu, ale wciąż nie zaatakowały jeszcze największe upały.
Czasem zdarzy się pochmurne popołudnie czy przelotny deszcz, ale najczęściej dotyka to Istrii.
 

Dodatkowo to całkiem zaciszny miesiąc – to oznacza, że często możecie poczuć się u nas jak na prywatnej plaży, bo turystów jest znacznie mniej.
W tym roku z sezonem ruszamy w czerwcu, kiedy przyjeżdża do nas szkółka kitesurfingowa z Czech oraz jeden turnus z jogą, ale nie musicie obawiać się tłumów.
Czerwiec będzie też najlepszym wyborem na letnie zwiedzanie. Takie spokojniejsze, bez potu spływającego po plecach z gorąca i turystów ocierających się o Was na każdym kroku. 

Chorwacja w tym miesiącu jest wciąż całkiem przyjemnym miejscem,
jednak powoli już jesiennym – zwłaszcza, jeżeli mówimy o temperaturze wody.
Spadek turystyki wraz z początkiem września oznacza jednak powrót pustych plaż i mniej zatłoczone miasteczka, więc jeżeli chcecie przyjechać do nas poza typowym sezonem wakacyjnym, to zapraszamy aż do 25 września!

Pełnia sezonu, pełno ludzi.
To idealne miesiące dla fanów upalnej pogody, długiego wylegiwania się na plaży i cieplutkiego Adriatyku.
To będzie też dobry wybór dla osób lubiących śródziemnomorskie miasteczka tętniące życiem czy różnego rodzaju festiwale i imprezy (w tym np. słynny festiwal Ultra Europe w Splicie).
Natomiast my zdecydowanie wybralibyśmy czerwiec, za którym przemawia kameralna atmosfera. 

Kiedy urlop w Chorwacji?

Szukając najlepszych dat na pobyt nad Adriatykiem, warto rozważyć przede wszystkim dwa aspekty: pogodę i sezon turystyczny.
Ten pierwszy czynnik każe nam rozważyć zwłaszcza okres od czerwca do września – szczególnie, jeżeli celujemy w beztroskie plażowanie.

W Chorwacji panuje klimat śródziemnomorski, co w praktyce oznacza gorące i suche lata. Może to jednak nie być idealny termin na zwiedzanie miasteczek, bo w lipcu i sierpniu musicie się nastawić na prawdziwie upalną temperaturę oraz tłumy turystów.

To państwo od wielu lat jest przez nich masowo oblegane, o czym powinniście pamiętać, decydując się na urlop w sezonie. Być może lepszym rozwiązaniem będzie uniknięcie jego szczytu, co może też pozwolić Wam zaoszczędzić – w końcu w sezonie ceny są najbardziej wywindowane. 

Które miesiące polecamy więc najbardziej?

Dlaczego warto pojechać do Chorwacji?

Nie musimy Was pewnie przekonywać, że Chorwacja to niewątpliwie kraj warty odwiedzenia. Tak dla formalności podajemy jednak kilka najważniejszych powodów, które przemawiają właśnie za takim wyborem wakacyjnej destynacji:

 • piękna natura – oczywistość, ale musiała się tu znaleźć! Chociaż Chorwacja naszych rodaków kusi przede wszystkim piaszczystymi plażami o wodzie w kolorze rajskiego turkusu, to ma do zaoferowania dużo więcej. Rozważcie więc też eksplorację gór, parków narodowych czy jezior.

 • sporty wodne – czyli to, co w Surfflow lubimy najbardziej! W Chorwacji znajdziecie świetne warunki do windsurfingu, kitesurfingu, nurkowania czy pływania na SUP-ie.

 • malownicze miasteczka – z wąskimi uliczkami, świetnie zachowanymi zabytkami i klimatem jedynym w swoim rodzaju. Zwróćcie uwagę zwłaszcza na Dubrownik, Split czy Trogir. 

 • lokalne jedzenie – oparte przede wszystkim na świeżych owocach morza, rybach, mięsie oraz warzywach i owocach – często zrywanych przez Was prosto z drzewa.

  Skoro przypomnieliśmy Wam, dlaczego odwiedzenie naszego ukochanego kraju powinno znaleźć się na Waszej podróżniczej liście, to czas na wybór odpowiedniego terminu.

07 czerwca 2023

Kiedy najlepiej jechać do Chorwacji?

Już za niedługo w Chorwacji rozpocznie się wysoki sezon turystyczny. Z całego świata tłumnie zjadą się turyści, spragnieni śródziemnomorskiego słońca. W tym oczywiście liczna reprezentacji Polski, bo jest to kraj wyjątkowo lubiany przez naszych rodaków. Przygotowaliśmy więc dla Was krótki poradnik, który pomoże Wam wybrać termin idealny na chorwacką przygodę

Zostaw nam swój

adres email

Polityka prywatności

Kontakt:

Beata Delmic

tel. (+48) 661944544

email: kontakt@surfflow.pl

Baza wakacyjna w Chorwacji

stacjonarlnie na kempingu "RIO"

Adres: ul.Przinovac 22

20-345 Opuzen Chorwacja