Baza wakacyjna w Chorwacji

stacjonarlnie na kempingu "RIO"

Adres: ul.Przinovac 22

20-345 Opuzen Chorwacja

Kontakt:

Beata Delmic

tel. (+48) 661944544

email: kontakt@surfflow.pl

Polityka prywatności

Zostaw nam swój

adres email

Sprawdź szczegóły

Sprawdź szczegóły

Sprawdź szczegóły

Sprawdź szczegóły

PRZEJAZD PRZEZ SŁOWENIĘ

15 maja Słowenia ogłosiła koniec epidemii. Dla obywateli Unii Europejskiej nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po wjeździe do kraju ani posiadania zaświadczenia lekarskiego. Jak podaje portal Gov.pl, tranzyt w ruchu osobowym i transportowym jest dozwolony bez żadnych dodatkowych wymogów.

 

PRZYJAZD DO CHORWACJI

Od 28 maja br. Chorwacja jest w pełni otwarta dla obywateli Polski. Nie obowiązuje kwarantanna po wjeździe do Chorwacji oraz nie trzeba w żaden sposób dokumentować celu wjazdu do kraju. Jedynym wymogiem przy wjeździe do Chorwacji jest przekazanie służbie granicznej swoich danych kontaktowych (miejsce pobytu, nr telefonu komórkowego, e-mail), które będą mogły zostać wykorzystane wyłącznie w celach epidemiologicznych.

Chorwacja umożliwiła przekazanie tych danych przed wyjazdem drogą elektroniczną, poprzez zarejestrowanie się na stronie  https://entercroatia.mup.hr/ .  Zdecydowanie przyśpieszy to i uprości odprawę graniczną. Formularz jest dostępny również w języku polskim, tak że wypełnienie go nie stanowi żadnego problemu.

Na stronie Gov.pl możemy przeczytać: „Osoby, które dokonają rejestracji wjazdu online, unikną konieczności zatrzymania się na przejściu granicznym w celu przekazania ww. danych.

Fakt rejestracji zostanie potwierdzony e-mailem zwrotnym. Na e-mail rejestrującego się zostaną przekazane również zalecenia Państwowego Instytutu Epidemiologicznego.

WJAZD BEZ WCZEŚNIEJSZEJ REJESTRACJI BĘDZIE OZNACZAŁ DŁUŻSZE OCZEKIWANIE NA ODPRAWĘ GRANICZNĄ”.

 

POWRÓT DO POLSKI

Najnowsze informacje donoszą, iż od 13 czerwca Polska otwiera granice, nie będzie od tego samego dnia kwarantanny po powrocie do kraju. Ruch lotniczy międzynarodowy zostanie uruchomioy 16 czerwa.

 

Podsumowując, czy można dojechać do Chorwacji w czasach koronawirusa? Można i to bez przeszkód :) Z relacji pierwszych turystów wiemy, iż dojazd do Chorwacji, zajmuje jedynie odrobinę dłużej niż zwykle ze względu na procedurę informacyjną na granicy słoweńsko-chorwackiej.

 

 

Dowiesz się w tym artykule:

  • którą drogę wybrać na dojazd do Chorwacji? (Sytuacja na Słowacji oraz na Węgrzech)
  • że przejazd przez Czechy  jest możliwy od 15 czerwca,
  • że przejazd przez Austrię jest możliwy,
  • że przejazd przez Słowenię jest możliwy tranzyt do 24 godzin,
  • jak wygląda wjazd do Chorwacji oraz
  • jak wygląda powrót do kraju.

 

Śpieszę z odpowiedzią! Dojazd do Chorwacji - koronawirus

Wszelkie informacje, na które będę się powoływała, pochodzą z oficjalnych stron. Poniżej artykułu zamieszczam linki i screenshoty.

W pierwszej kolejności zdecydowałam się prześledzić najbardziej popularną trasę z Polski do Chorwacji, czyli przez Czechy, Austrię i Słowenię. Droga przez Niemcy zdecydowanie wydłuża trasę. Natomiast droga przez Słowację w pierwszą stronę - do Chorwacji jest nie możliwa, Słowacy mają swoje granice otwarte dla Polaków, jedynie tych wracających do kraju  a droga przez Węgry jest utrudniona, gdyż trzeba dostać specjalne pisemne pozwolenie od Komendanta Głównego Policji, (wyjątek: obywatele Europejskiego Obszaru Gospodarczego posiadający kartę stałego pobytu lub zarejestrowani na Węgrzech oraz cudzoziemcy przybywający w celach biznesowych).

 

PRZEJAZD PRZEZ CZECHY

Następną kwestią jest wjazd do Czech. Czeski rząd ogłosił 1 czerwca, że Polska znajduje się w grupie bezpiecznych państw, tzw. państw zielonych. W praktyce oznacza to, iż od 15 czerwca Czesi mogą przyjeżdżać do Polski (o ile Polska podejmie decyzję o otwarciu granic dla czeskich obywateli) bez konieczności odbycia kwarantanny po powrocie, oraz że Polacy mogą bez problemu wjeżdżać oraz przejeżdżać przez Czechy bez żadnych dodatkowych dokumentów.

 

PRZEJAZD PRZEZ AUSTRIĘ

Przepisy obowiązujące do 15 czerwca mówią, że do Austrii jako miejsca docelowego można wjeżdżać jedynie z zaświadczeniem potwierdzającym negatywny wynik badania molekularno-biologicznego na obecność wirusa SARS-CoV-2, wykonanym nie więcej niż 4 dni przed wyjazdem. Z posiadania zaświadczenia lekarskiego są zwolnione osoby, które jedynie przez Austrię przejeżdżają. Innymi słowy, tranzyt przez Austrię (bez zatrzymywania się) jest możliwy bez posiadania takiego zaświadczenia.

 

Śledząc decyzję rządów europejskich można domyślać się jedynie luzowania polityki restrykcyjnej w następnym okresie, aczkolwiek już na dzień dzisiejszy można swobodnie przejechać przez Austrię.

 

Zastanawiacie się czy można dojechać do Chorwacji? Czy w tym roku można liczyć na zagraniczne wyjazdy? Od kilku miesięcy obserwujemy, jak różnie państwa europejskie radzą sobie z koronawirusem.

Chorwację można zaliczyć do bezpiecznych destynacji na wakacje 2020. Mimo to pojawia się szereg pytań: czy w związku z koronawirusem można dojechać do Chorwacji? Jak wygląda sytuacja na granicach państw tranzytowych? Którą drogą najlepiej jechać do Chorwacji? O co możemy zostać zapytani na granicach i czego możemy oczekiwać?

KORONAWIRUS 2020

09 czerwca 2020