1. pl
  2. cs
  3. de
  4. en
31 marca 2022

STAND UP PADDLE (sup) - wyjazdy, Wycieczki, a może główny motyw wakacji?

ARTYKUŁ DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH stand up paddle oraz organizowaniem wyjazdów grupowych

Entuzjastów Stand Up Paddle wciąż w Polsce przybywa, a organizowanych wycieczek, przynajmniej w Polsce, jest jeszcze bardzo mało. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda za granicą. Nasi europejscy sąsiedzi, ci bliżsi i dalsi, dostarczają sporo możliwości spędzenia SUP-wakacji. Dostępne są jednodniowe wycieczki, rozbudowane programy kilkudniowe, a nawet – dla pasjonatów – SUP-safari, z noclegiem na łodzi i codziennymi treningami po kilkanaście kilometrów.

 

Pierwsze doświadczenie z zorganizowaną grupą będącą na SUP-wyjeździe miałam w 2016 roku. Była to kilkunastoosobowa grupa z Izraela, która przyjechała do Chorwacji na siedem dni z Daną, która wraz z lokalnym centrum Stand Up Paddle Baćina stworzyła bardzo ciekawy, urozmaicony program SUP.

 

                

 

Paddle Surf Center Baćina

 

To pierwsze centrum SUP, jakie powstało w Chorwacji. Ivan założył je w 2014 roku, adaptując swoje wcześniejsze pasje – windsurfing oraz surfing na falach – na swój lokalny teren. Centrum znajduje się na południu Chorwacji, dokładnie pomiędzy Splitem i Dubrownikiem (15 km od naszej bazy Surfflow). Lokalizacja umożliwia wszystkim, którzy planują wycieczkę do Dubrownika, zaplanowanie po drodze SUP-wycieczki w ciągu dnia, gdy jeszcze w mieście jest zbyt gorąco.

 

Paddle Surf Center znajduje się przy Jeziorach Baćinskich, otoczonych pięknymi górami masywu Biokovo. Jest to siedem połączonych ze sobą jezior, z małymi wyspami i naturalnymi źródłami z wodą pitną. Wycieczka po jeziorach jest najbardziej popularną z opcji tej bazy, choć nie jedyną. Program ten trwa około trzech godzin, podczas których poznaje się zarys historyczny sportu, technikę, zwiedza dzikie tereny jezior oraz wypoczywa w secret chill zone. Dla osób, które znają tylko morską stronę Chorwacji jest to bez wątpienia ciekawe doświadczenie; bujna fauna i flora jezior ukazuje Chorwację z kompletnie innej strony.

 

Poza wycieczką po jeziorach Bacinskich można się wybrać na:

– trasę morską, wzdłuż wybrzeża (z jednej miejscowości do drugiej),

– spływ rzeką Neretwą,

– wycieczkę rozpoczynającą się w miejscu głównego ujścia rzeki Neretwy do Adriatyku, płynięcie wzdłuż piaszczystych plaż i zakończenie wycieczki w restauracji w urokliwej miejscowości Blace,

– wyprawę łodzią z deskami SUP.

 

 

Każda wycieczka odbywa się w towarzystwie przesympatycznych instruktorów, którzy z łatwością wprowadzają wszystkich w dalmatyński styl wypoczynku i czerpania radości z każdej chwili, oraz przedstawiają ciekawostki dotyczące regionu.

 

Jak każdy sport, Stand Up Paddle najlepiej poznać z odpowiednim instruktorem, który nie tylko wyjaśni podstawowe aspekty, ale również otworzy nasze oczy na głęboką przyjemność płynącą z lekkiej aktywności, swobodnego przemieszczania się i przebywania blisko natury.

Jeśli zastanawiasz się nad zorganizowaniem wyjazdów SUP bądź nad indywidualnymi wakacjami z motywem przewodnim SUP, to zwróć uwagę, aby miejsce wyjazdu oferowało ciekawe akweny.

 

Rejon doliny Neretwy to  przykład takiego idealnego miejsca, które zapewni różnorodne możliwości eksplorowania: rzeka, jeziora, morze, góry. Cała okolica Baćina, Ploče, dolina Neretwy to wciąż bardzo ciekawa alternatywa dla osób stroniących od zatłoczonych kurortów takich jak Makarska, bądź dla osób szukających kierunków do jednodniowych wycieczek podczas pobytów w Chorwacji.

 

       

 

      

 

https://paddlesurfcroatia.com/

 

https://www.facebook.com/paddlesurfcroatia

 

https://www.instagram.com/paddlesurf.croatia/

 

 

 

 

Sprawdź szczegóły

OFERTA WYJAZDÓW INDYWIDUALNYCH

Dopasujemy Się Do Twoich Potrzeb

Zostaw nam swój

adres email

Polityka prywatności

Kontakt:

Beata Delmic

tel. (+48) 661944544

email: kontakt@surfflow.pl

Baza wakacyjna w Chorwacji

stacjonarlnie na kempingu "RIO"

Adres: ul.Przinovac 22

20-345 Opuzen Chorwacja